Ana Sayfa Nasıl Yapılır İnstagram’da Tanımadığım Kişilerden Mesaj Alma Nasıl Engellenir?

İnstagram’da Tanımadığım Kişilerden Mesaj Alma Nasıl Engellenir?

1132
3

Günümüzde neredeyse herkes tarafından (gerek genç gerek yaşlı kesim) kullanılan sosyal medya uygulamalarının en başında gelen instagram uygulaması. İnsanların mutlu zaman geçirmesini, birbirlerinden haber almasını sağlamaktadır. Hatta her gün getirdiği yeni güncellemelerle de birçok yeni özelliği beraberinde sunmaktadır.

Örneğin; “instagram story” özelliği ile takip ettiğimiz kişilerin anlık olarak neler yaptığını ve nasıl vakit geçirdiklerini görebilmekteyiz. Buna ek olarak instagram story özelliğine getirilen efektler sayesinde de, instagram çok daha renkli bir hal almaktadır.

Her ne kadar Instagram bu denli kullanışlı ve eğlenceli bir uygulama olsa da kimi zaman bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Herkese açık bir uygulama olması nedeniyle isteyen herkes istediği kişiye herhangi bir sınırlama olmadan mesaj atabilmekte; bu da bazı durumlarda büyük problemlere neden olabilmektedir. İsterseniz gelin bu durumun çözümüne bakalım:

Instagram Mesaj Engelleme 2018

2018 yılında instagram mesaj engelleme en çok aranan konulardan. Bunca özellik getiren Instagram tabi ki bu soruna dolaylı da olsa bazı çözümler sunmaktadır. Ancak şunu söylemeliyim ki; Instagram’da DM kapatma gibi bir durum doğrudan mümkün değildir. Bunun yerine uygulayabileceğiniz bazı alternatifler bulunmaktadır:

1. Kişi Engelleme

instagram mesaj engelleme noktasında yapılabilecek en pratik ve en kalıcı çözümlerden biri kişi engellemedir. Mesaj almak istemediğiniz kişileri engelleyerek size mesaj göndermelerinin de önüne geçersiniz. Bu sayede o kişi sizi Instagram’da aratsa bile bulamayacaktır ve hiçbir şekilde iletişime geçemeyecektir.

instagram mesaj engelleme için kullanıcı engelle

Kişi engelleme istemediğiniz kişilerden mesaj almamak için her ne kadar bir çözüm olsa da bu çözümü daha kalıcı bir hale getirmek için bildirimleri kapatabilirisiniz. Bu sayede istemediğiniz kişilerden mesaj bildirimleri almazsınız ve rahatsız olmazsınız. Aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

instagram mesaj engelleme için bildirim kapatma

2. Hesap Şikayet Etme

Ek olarak istemediğiniz birinden gelen mesaj sizi taciz edici bir cinste ise o kişiyi şikayet edip hesabını kapattırabilirsiniz. Eğer şikayetinizde yaşadığınız problemi bütün ayrıntısıyla anlatırsanız büyük ihtimalle sonuç alabilirsiniz.

instagram mesaj engelleme için şikayet

3. Takipten Bırakma

Instagram’da size gönderilen mesaj, tanıdığınız yani takip ettiğiniz kişi tarafından gelmiş ise siz onu direkt olarak görebiliyorsunuz ve karşı tarafa sizin mesajı okuduğunuz bilgisi gitmektedir. Ancak sizin takip etmediğiniz biri size mesaj göndermiş ise siz o mesajı istek olarak görürsünüz ve eğer isteği onaylamazsanız karşı tarafa okundu bilgisi gönderilmez. Bu durumda eğer sizi rahatsız eden kişi takip ettiğiniz bir kişi ise takibi bırakabilir ve karşı tarafa giden bildirimleri engelleyebilirsiniz.

Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım adlı yazımıza da göz gezdirmenizi öneririz.

3 YORUMLAR

  1. Yazı çok faydalı ve açıklayıcı olmuş gerçekten. Özellikle benim gibi sürekli rahatsız edilen kişiler için instagram da mesaj engelleme başlıklı yazınız mükemmel. Ellerinize sağlık 🙂

  2. Günümüzde, yetersiz hemcinslerim; internetten milletin eşine, sevgilisine var gücüyle yürür oldular. Bu pisliklerden tam anlamı ile kurtulmak için “tanımadığın hesaplardan mesaj alma” özelliği getirilmesi gerekiyor. Hesap engelleyerek bu işin altından kalkılamaz.

Bir Cevap Yazın