Ana Sayfa Haber iOS 12 Public Beta Yayınlandı.

iOS 12 Public Beta Yayınlandı.

86
0

Haziran ayının başında WWDC 2018 etkinliğinde yanıtılan iOS 12, beklentileri kısmen karşılamayı başarmıştı. Bugüne kadar sadece geliştiriciler için kullanıma sunulan iOS 12, public beta olarak 27.06.2018 tarihi itibariyle tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Yeni çıkması sebebiyle bir çok sorunu da beraberinde getirse de iOS işletim sisteminin en güncel versiyonu olan iOS 12’yi dilerseniz buradan indirebilirsiniz.  Performans anlamında önemli bir güncelleme sağlayan iOS 12, uygulamaların açılış hızında yüzde40, klavye görüntülenme hızında ise yüzde 50 performans artışı sağlıyor.

Yedek almayı unutmayın

Henüz beta sürecinde olan iOS 12’nin pek çok soruna sahip olduğu aşikar. Bu nedenle cihazına iOS 12’yi yüklemeden önce yedek almanızda yarar var.

İOS 12 Yenilikleri Neler?

iOS 12 yüklü cihazlarda uygulamaların açılış hızı yüzde 40 artarken klavye görüntülenme hızı yüzde 50 artacak. Kamera ise yüzde 70’e kadar hızlanacak.

iOS 12 ile işlemci performansı hızla yükselip düşeceği için enerji kullanımında iciddi bir avantaj sağlayacak.

Apple ve Pixar işbirliği ile geliştirilen yeni artırılmış gerçeklik formatı USDZ etkinliğin önemli duyurularından biri. Adobe CTO’su Abhay Parasnis Adobe ürünlerinin de bu formatı destekleyeceğini paylaştı.

Güncellenen Fotoğraflar uygulamasının ilk özelliği ise arama. Artık fotoğraflarınız içinde arama yapabileceksiniz ve bunu konum, etkinlik gibi farklı filtrelerle yapabileceksiniz.

Artık uygulamaları ne kadar kullanmak istediğinizi belirleyebiliyor…

Apple mühendisleri uygulamaları sınırlama konusunda oldukça ciddi bir çalışmaya imza atmışlar. Artık uygulamaları ne kadar kullanmak istediğinizi belirleyebiliyor ve sınıra dayandığınızda bildirim alabiliyorsunuz. Hatta süreniz bittiğinde uygulamalar otomatik olarak kapanıyor. Tabi isterseniz süresiz olarak açık kalmasını da sağlayabiliyorsunuz. Uyuglama kullanımınıza yönelik detaylı raporlar da iOS 12’nin yeni özelliklerinden biri böylece her şey kontrolünüz altında olacak.

Yeni Animojiler..

Yeni eklenen animojilerin yanında iOS 12 ile birlikte memoji’ler daha da öne çıkacak gibi görünüyor. iOS 12’nin eğlenceli yeniliklerinden biri kendi memojinizi kolaylıkla oluşturabiliyor olmanız. Bu sayede arkadaşlarınıza emoji ile verdiğiniz tepkiler artık daha çok sizi yansıtabilecek.

iOS 12 güncellemelerinden en önemlisi Facetime’a geldi. Facetime aracılığıyla artık grup görüşme gerçekleştirilebilecek ve grup görüşmeler 32 kişiye kadar destekliyor. Facetime’a gelen kamera özelliği ile memojiniz aracılığıyla görüşmelere katılmanız da mümkün olacak.

 

 

Bir Cevap Yazın